Izvēlies arkolat sadaļu

Kā izvēlēties īsto glāzi?

14.01.2020, 11:24

Kā izvēlēties īsto glāzi?
Arkolat main

Ir viegli apmaldīties glāžu pasaulē, ja nezini, kam pievērst uzmanību. Ja meklē glāzes sev vai dāvanai, rodi rakstā atbildes uz populārākajiem jautājumiem, ko mēdz uzdot arī pircēji. Atbildes sagatavojusi SIA ARKOLAT trauku kategorijas vadītāja Aija Stjade.

 

Kas raksturo kvalitatīvu glāzi?

Būtiskākā kvalitatīvas glāzes īpašība ir tās dzidrums. Gadās, ka stikla glāzēm ir zaļgana vai pelēcīga nokrāsa. Tas liecina, ka stikls nav pilnībā attīrīts no piejaukumiem. Mūsu piedāvātajām LUMINARC zīmola glāzēm ir laboratoriski apstiprināts 100% tīrs stikls, ar 0% iekrāsojumu, par ko liecina īpaša ikona uz glāžu iepakojuma. Vēl viena iezīme, kas raksturo glāzes kvalitāti, ir tās gludums. Nereti, glāzi paņemot rokā, var sajust vietu, kur kāja pievienota kausam, kā arī pašai glāzes kājiņai sajūtamas savienojuma vietas. Jo kvalitatīvāka būs glāze, jo mazāk šādas nianses būs sajūtamas, glāzi paņemot rokā. Kristalīna un kristāla glāzēm kvalitāti arī nosaka pēc jau iepriekšminētajām īpašībām – dzidrums un gludums, taču tām ir kāda papildus īpašība – skaņa, ko nodrošina īpašais glāzes materiāls. Tā gan būs izteikti dzirdama tikai gludām kristalīna glāzēm, jo slīpētās parasti ir pārāk biezas, lai izdalītu dzirdu skaņu.

 

ninon.jpg

 

Kas nosaka glāzes cenu?

Glāzes cenu lielā mērā nosaka iepriekšminētās kvalitātes īpašības, taču arī būtiski, ir vai glāzes ražotas ar rokām, pūstas vai presētas. Ar rokām ražotas glāzes, kā arī ar roku dekorētas glāzes vienmēr būs pieejamas ierobežotā skaitā, kā arī būs visdārgākās. Pūstas glāzes ir gana smalkas un tām nepieciešama īpaša uzmanība ražojot, tāpēc tās cenas ziņā būs nākamās aiz roku darba. Presētajām glāzēm kvalitāte nav zemāka, taču tās ir vienkāršākas, kā arī tās iespējams saražot lielā skaitā, līdz ar to glāze nav tik unikāla un tāpēc salīdzinoši lētāka. Protams, glāzes cenu nosaka gan izvēlētais materiāls, gan arī ražotāja nosaukums un popularitāte tirgū. 

 

illumination3333.png

 

Kādas glāzes Jūs ieteiktu izvēlēties?

Tas, kādas glāzes izvēlēties ir gaumes jautājums, jo nav tādu priekšnoteikumu, kas izceltu vienu glāžu veidu pār citiem. Protams, glāzes labi izskatīsies uz galda, ja saskanēs ar interjeru vai pārējiem galda klājuma piederumiem – traukiem, galda piederumiem u.c. Ir glāžu sērijas, kur pieejams pilns komplekts – glāzes uz kājas, gan zemās glāzes visu veidu dzērieniem, taču ir arī salīdzinoši šauras glāžu sērijas, nodrošinot pašu minimumu – sulas, viskija, pāris tilpumu vīna un šampanieša glāzes. Ja ir vēlme pēc īpašai vīna šķirnei paredzētas glāzes, vai arī vīna degustēšanai paredzētām glāzēm, tās jāmeklē specializētos trauku veikalos, plaša patēriņa un pielietojuma glāzes iespējams atrast arī lielveikalos. 

 

Glāzes Ziemassvētkiem.jpg

 

 Ja raugāmies no praktiskā viedokļa - kādas glāzes Jūs ieteiktu izvēlēties?

Izvēloties glāzes sev, jāsaprot, kad tās paredzēts lietot – ikdienā, tikai svētkos vai abos gadījumos. No tā arī kļūst skaidrs, cik daudz glāzes nepieciešamas. Jo ikdienai pietiks ar mazāku glāžu skaitu, taču svētkiem, visticamāk, būs nepieciešams vairāk glāžu, lai pietiek arī ciemiņiem. Pārsvarā glāzes pieejamas komplektos pa 4 vai 6, tādēļ iegādāties glāzes rezervē būs diezgan grūti – sanāk pirkt vēl vienu komplektu, kas tobrīd nav īsti nepieciešama investīcija. Gadās, ka atsevišķas glāžu sērijas pieejamas pa vienai, tad gan ir iespēja iegādāties pāris glāzes vairāk, gadījumam, kad kāda saplīst.

 

MOBILE 72 DPI-N106705.jpg

 

Ja glāzes izvēlas kā dāvanu, kas jāņem vērā un vai ir kāds padoms, kā nekļūdīties ar šādu dāvanu? 

Latvijā ir interesanta iezīme, salīdzinot ar pārējām Eiropas valstīm, ka glāzes pārsvarā izvēlas kā dāvanu. Tāpēc arī veikalu plauktos redzams tik daudz dažādu krāsainu glāžu iepakojumu, jo pati kaste jau ir kā dāvana. Ja tā padomā, cik mums mājās ir glāzes, ko esam pirkuši paši un cik ir uzdāvinātas? Eiropā lielākoties tiek nodalītas ikdienas lietošanai paredzētas glāzes, kas tiek tirgotas vienkāršākos, bieži vien atvērtos iepakojumos, tādējādi arī samazinot glāzes cenu, bet labākas, smalkākas – slēgtos, gaumīgi noformētos iepakojumos. Izvēloties glāzes kā dāvanu, jāņem vērā saņēmēja dzīvesstils, mājas interjers, iecienītie dzērieni un iespējams, arī vecums, jo, visticamāk, jauniem cilvēkiem nebūs nepieciešamas īpaši greznas kristāla glāzes un otrādi – nozīmīgā jubilejā kā dāvana labāk derēs tieši smalkas glāzes.

verre-a-vin-sublym-chef-sommelier-ambiance-latabledarc.jpg

 

Ko Jūs ieteiktu darīt ar vecajām glāzēm? Bieži mājās no vairākiem glāžu komplektiem palikušas vien pāris glāzes. Vai tās izmest, izmantot ikdienā vai tomēr mēģināt gaumīgi likt uz svētku galda dažādas glāzes?

Šobrīd populāri ir izmantot glāzes galda vai interjera dekoru veidošanā. Lai nebūtu jāizmanto tās pašas glāzes, ko paredzēts likt uz galda, šajā gadījumā tieši ļoti labi noder “bez pāra” palikušās. Dažādas glāzes galda klājumā labi izskatīsies tikai, ja viss pārējais galda noformējums arī būs tikpat alternatīvs. Pretējā gadījumā dažādas glāzes radīs salasītu trauku sajūtu un, iespējams, bojās kopējo noskaņu. Protams, no dažādiem komplektiem palikušās glāzes var lietot ikdienā, taču ja gribas saglabāt vienotu stilu, ir iespēja no glāzēm atbrīvoties gudrā veidā. Mūsdienās arvien populārāk kļūst vēl lietojamas lietas atdot labdarībai, tādēļ sev vairs nevajadzīgas glāzes es noteikti ieteiktu ziedot, jo tas, kas vairs neder vienam, var būt pat ļoti noderīgs kādam citam. Tāpēc tā vienkārši izmest glāzes nevajadzētu. 

 glāzes.jpeg


Doties atpakaļ
{{ discount }}

{{ product.product_name }}

Preces kods: {{ product.product_code }}

{{ key }} {{ variable }}
{{ value }}

Papildus trauku mazgāšana - {{ product.wash_price | priceFilter }} EUR

{{ price }} EUR

{{ priceDiscount }} EUR

Cena bez PVN

Nomas cena

Nomas cena bez PVN